Prawo jazdy online – jak przygotować się do egzaminu teoretycznego?

.Prawo jazdy online – jak przygotować się do egzaminu teoretycznego?

Planując przygotowanie się do egzaminu na prawo jazdy stajesz przed dylematem – jaką drogę wybrać? Czy skorzystać z klasycznego modelu i uczęszczać na kurs stacjonarny? Czy może wybrać kurs na prawo jazdy online?

Prawo jazdy w sieci

Jeżeli decydujesz się na kurs online to musisz wiedzieć, że możesz skorzystać z opcji oferowanej przez Super OSK. Są to ośrodki posiadające dodatkowe uprawnienia m.in. możliwość prowadzenia kursu teoretycznego w formie e-learningu. Taki podmiot wystawi Ci kartę przeprowadzonych zajęć, z którą będziesz mógł(a) kontynuować szkolenie w dowolnej szkole nauki jazdy w kraju lub wybrać szkolenie oferowane przez pozostałe podmioty. Gdy już uznasz zaświadczenie, wówczas możesz zapisać się na egzamin państwowy.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w internecie – na co zwrócić uwagę?

Najczęściej popełnianym błędem jest przygotowywanie się tylko i wyłącznie z pytań testowych. Nauka się na pamięć aktualnych testów nie sprawi, że zdobędziesz wiedzę niezbędną do poruszania się po drodze. Pamiętaj o tym, że prawo jazdy zdobywasz na całe życie. Jeżeli już samodzielnie wyjedziesz na drogę, to jesteś odpowiedzialny za siebie, za swoich pasażerów oraz za innych uczestników ruchu drogowego… Nie idź więc na skróty… Bądź świadom swojego miejsca.

Jeżeli zdecydowałeś(aś) się na prawko online wybierz taki kurs, po przejściu którego zrozumiesz zasady poruszania się po drodze i poznasz przepisy ruchu drogowego.

Lekcje z teorii w sieci

Podejmując decyzję, na który kurs online z prawo jazdy się zdecydować, konieczne zadaj sobie te pytania:

  • Czy zależy mi na tym, by znaleźć ofertę najtańszą?
  • Czy zależy mi na jak najszybszym przejściu przez kurs?
  • A może zależy mi na tym, aby przekaz wiedzy był rzetelny i merytoryczny?
  • Kurs zawiera pokaz slajdów z komentarzem? Czy autentyczny wykład (prawie jak w sali wykładowej), okraszony komentarzami, sytuacjami z życia i anegdotami?
  • Czy oferta zawiera pytania kontrolne i aktualne testy online identyczne jak na egzaminie państwowym  by sprawdzić mój stan wiedzy?
  • Czy mam możliwość powrotu do przerobionych już zagadnień,  aby je sobie powtórzyć?
  • Czy oferowany kurs online zawiera pełną bazę pytań egzaminacyjnych? Pamiętaj, że dopiero po solidnym opanowaniu teorii możesz rzetelnie sprawdzić swoją wiedzę.

Droga do sukcesu – jak się przygotować?

Przygotowanie do egzaminu teoretycznego powinniśmy podzielić sobie na trzy główne etapy:

1. Opanowanie wiedzy (może to być kurs online, np. KursOn). Każdy przerobiony dział powinniśmy podsumować pytaniami sprawdzającymi – mogą to być pytania testowe, ale dobrane tematycznie.

2. Przerabiamy wszystkie pytania testowe dostępne online, np. Prawo jazdy 2020. Przechodząc przez ten etap notujemy sobie te pytania, w których zrobiliśmy błędy, sprawdzamy (szukamy) właściwych odpowiedzi i rozpoczynamy rozwiązywanie testów z bazy pytań od nowa, ale tym razem przerabiamy tylko te pytania, w których mieliśmy błędy. I tak aż do wyeliminowania błędów.

3. Ostatni etap to rozwiązywanie testów w modułach identycznych jak podczas egzaminu państwowego. I nie oszukuj się. Jeżeli w domu, podczas przygotowań robisz testy na prawo jazdy na 68-69 punktów to podczas egzaminu państwowego może powinąć Ci się noga.

Jeżeli jesteś z nami aż do tego momentu tekstu to nie jesteś osobą, która chce zaliczyć egzamin ,,na sztukę” tylko zależy Ci na dogłębnej wiedzy.

Pamiętaj, że egzamin teoretyczny na prawo jazdy (czy jest to egzamin państwowy czy „tylko” egzamin wewnętrzny w szkole jazdy) jest sprawdzeniem wiedzy. Im bardziej i lepiej zrozumiesz to, co dzieje się na drodze, tym mniej czasu pochłonie nadrabianie braków w części praktycznej kursu. Instruktor nauki jazdy w części praktycznej będzie mógł skupić się na kształtowaniu prawidłowych zachowań i nie będzie musiał zabierać twojego czasu na to przeznaczonego na nadrabianie zaległości z teorii.

2 thoughts on “Prawo jazdy online – jak przygotować się do egzaminu teoretycznego?

Comments are closed.